PsiakwKrak

blog o dostępnych parkach dla psów w Krakowie oraz o psich komendach

O mnie

Nazywam się Dominika, od 10 miesięcy jestem właścicielką psa, który wabi Drako. Drakula jest mieszańcem pinczera miniaturowego i prawdopodobnie kundelka. Jego zapotrzebowanie na aktywność fizyczną jest umiarkowana. Rano wyprowadzam go na 40 minutowy spacer, po czym Drako spędza dzień na kanapie, czasami prosząc o rzucenie piłki. Na kolejne wyjście udajemy się do psiego parku, zabieram go tam wieczorem, tym razem na dłużej, około 1,5h.

Szukając odpowiedniej dawki aktywności fizycznej dla swojego psa, powinno się bacznie obserwować swojego pupila. Testować różne możliwości, uważnie obserwując kiedy Twój pies będzie czuł się szczęśliwy. Ważne jest to by również nie przesadzić z aktywnością. W tym artykule znajdziesz informacje jak sprawdzić zapotrzebowanie na aktywność swojego psa.

Gdy byłam świeżą właścicielką psa, na początku bardzo długo zastanawiałam się nad wyborem psiego parku, poszukując wiedzy w internecie. Nie udało mi się znaleźć wyczerpujących materiałów na dany problem, więc pomyślałam, że dobrym pomysłem będzie stworzenie bloga poświęconego danemu tematowi.

W postach będę opisywać wybrane parki w Krakowie, będą to:

  1. Psi park Kleparski
  2. Psi park przy ul. Opolskiej
  3. Psi park na ul. Jabłonkowskiej
  4. Psi park na ul. Kolistej
  5. Psi park na Czyżynach
  6. Psi park na ulicy Strzelców
  7. Psi park na Młynówce Królewskiej

Opisując wybiegi będę zwracać uwagę na udostępnione atrakcje, rozmiar parku, czy jest wyznaczone miejsce dla mniejszych pupilów, bezpieczeństwo w parku oraz na regulamin w nich panujący.

Dodatkowo opiszę miejsca poza Krakowem, w których można spędzić fajnie czas z psem oraz naukę komend z czworonogami.

Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj cenne i wartościowe dla Was i dla Waszych czworonogów informacje. Zapraszam!